• Wpisów: 1189
  • Średnio co: 2 dni
  • Ostatni wpis: 204 dni temu, 12:59
  • Licznik odwiedzin: 119 551 / 2776 dni
 
marcepan99
 
Miłość, która rozrywa serce. Tajemnica, która spędza sen z powiek. Kłamstwa, które wszystko niszczą. Pośród tego nastoletnia Zoe, która pragnie podzielić się z kimś swoim straszliwym sekretem, dlatego wysyła listy do więźnia czekającego na śmierć.W tej powieści jest wszystko – nietypowa rodzina, miłosny trójkąt, niewyjaśniona zbrodnia i… ptasia dziewczyna. Do tego mnóstwo ciepła, humoru, dramatów i wzruszeń oraz zakończenie, które zmiażdży Ci serce.Ta obsypana nagrodami powieść Annabel Pitcher wyróżnia się niesamowitym ładunkiem emocjonalnym, niełatwą tematyką i niespotykanym urokiem. Pochłoniesz ją w jeden wieczór, a potem nigdy już o niej nie zapomnisz.
chmury_okladka.jpgJuż w lipcu premiera :)Porównałabym ją do "SIMON ORAZ INNI HOMO SAPIENS", a to dlatego, że jest inna niż wszystkie książki młodzieżowe, mają pewne przesłanie i dlatego trzeba je docenić.
Już sama książka jest inna, bo jest w formie  listów, które piszę Zoe do jednego z więźniów. "Znalazłam Pana dane na stronie internetowej z nazwiskami przestępców czekających na wykonanie kary śmierci. A na stronę trafiłam dzięki pewnej zakonnicy. Nie sądziłam, że kiedykolwiek napiszę takie zdanie, ale moje życie przybrało kierunek, którego nie byłabym w stanie przewidzieć. Zobaczyłam zdjęcie kogoś, kto wydawał się całkiem sympatyczny jak na człowieka w pomarańczowym kombinezonie więziennym, z ogoloną głową, grubymi okularami i blizną na policzku. Ale kliknęłam także na inne profile. Mnóstwo przestępców pragnie wymieniać z kimś korespondencję – praktycznie setki. Jednak tylko Pan się wyróżniał. Ta historia z wydziedziczeniem przez rodzinę i nieotrzymywaniem żadnych listów przez jedenaście lat. I to, co napisał Pan o poczuciu winy."

Na początku byłam przerażona, że ma  349 stron, bo nie wiedziałam czy zdążę ją przeczytać przed wyjazdem, jednak poszło mi to bardzo szybko, nie wiedziałam nawet kiedy przeczytałam pierwsze 100 stron. A to już o czymś świadczy.  Historia jest dość nietypowa, bo poprzez listy do tego więźnia dowiadujemy się o całym życiu Zoe. Jest tu wątek miłosny - który w głównej mierze stara się nam przekazać Zoe w listach.  Tylko tym razem nie mamy wyolbrzymionej miłości tylko bardziej nastoletnią. Spotykamy się tutaj z problemami nastolatki. Dodatkowo jest świetnie pokazana relacja rodzinna. W słowie "świetnie" mam namyśli, że dzięki takiemu pokazaniu możemy zauważyć jakie bystre są dzieci, nawet jeśli się im nie mówi za wiele one potrafią same stwierdzić fakty.

Moja ocena to 7/10

Premiera 18 lipca ;)

  •  
  • Pozostało 1000 znaków