• Wpisów: 1189
  • Średnio co: 2 dni
  • Ostatni wpis: 204 dni temu, 12:59
  • Licznik odwiedzin: 119 551 / 2776 dni
 
marcepan99
 
grey.jpg


Kilka słów o każdej serii.
*"Pięćdziesiąt twarzy Greya"  E L  JAMES -  Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach.
Teraz moimi słowami książka, która głównie opiera się na scenach erotycznych, gdzie Anastasia odkrywa kim naprawdę jest Christian, a dokładniej jaki On jest. Dla mnie książka nie jest zbytnio ciekawa, bo oprócz seksu za wiele się nie dzieje w kolejnych częściach. Oczywiście są wzloty i upadki ich miłości, które polegają głownie na tym, że On chce zbyt wiele, a Ona nie jest gotowa na wszystko.

*seria After ~~A. Todd
Życie Tessy można podzielić na to, co zdarzyło się przed poznaniem Hardina i na to, co zdarzyło się później.
Kiedy Tessa zaczyna studia, jej życie wydaje się idealnie poukładane: chce spełnić marzenia o pracy w wydawnictwie i jak najszybciej połączyć się z ukochanym Noah, który czeka na nią w rodzinnym mieście.
Ale spotkanie Hardina, który wydaje się być jej całkowitym przeciwieństwem, wywróci jej życie do góry nogami. Hardin jest arogancki, zbuntowany i w niczym nie przypomina troskliwego Noah. Ale to on budzi w Tessie uczucia, jakich dotąd nie zaznała.

Kilka słów ode mnie. Mianowicie na początku może się nam wydawać to dość typowa historia o ludziach, którzy wkraczają w dorosłe życie. Tessa myśli, że ma wszystko pod kontrolą, swoją przyszłość, miłość do Noah.  Jednak poznaje Hardina, który w jej życiu solidnie namiesza. Miłość ? Oczywiście! Jednak ta historia nie opiera się tylko i wyłącznie na seksie. Ale przede wszystkim pokazane są tutaj uczucia, trudne momenty życiowe i to, że nie na wszystko mamy wpływ, chociaż niby mamy wszystko poukładane.


Porównanie!!
Anna Todd pokazuję nam, jak bardzo może ranić nas osoba, którą kochamy, że częste kłótnie mogą być przyczyną wielkiej miłości.
Piękny cytat:" Nie jesteś w moim typie, tak jak ja nie jestem w twoim. Dlatego do siebie pasujemy... Różnimy się od siebie, a jednocześnie jesteśmy tacy sami. Powiedziałaś mi kiedyś, że wyzwalam w tobie to, co najgorsze. Cóż, ty wyzwalasz we mnie to, co najlepsze. Wiem, że ty też to czujesz, Tesso. Fakt, nie umawiałem się na randki, dopóki cię nie spotkałem. Ty sprawiasz, że tego chcę, chcę być lepszy. Chcę, żebyś myślała, że jestem ciebie wart. Chcę, żebyś mnie pragnęła, tak jak ja pragnę ciebie. Chcę się z tobą kłócić, nawet możemy wrzeszczeć na siebie nawzajem, dopóki jedno z nas nie przyzna, że się myli. Chcę się z tobą śmiać i słuchać twoich wykładów na temat klasyki powieści. Chcę... Potrzebuję cię. Wiem, że czasami bywam okrutny... cóż, właściwie zawsze taki jestem, ale to dlatego, że nie wiem, jaki mogę być. - Jego głos jest już tylko szeptem, oczy ma rozbiegane. - Zachowywałem się tak przez długi czas i nigdy nie chciałem być inny. Aż do teraz, do spotkania z tobą"
Dodatkowo jest to książka, która pokazuję, że całe życie kogoś poznajemy i czasami ta prawda staje się dla nas zbyt WIELKA.

GREY-  Przeczytałam tylko albo aż pierwszą część i już miałam nadmiar scen erotycznych. Bo czy w tej książce dzieje się coś więcej niż tylko miłość tych dwojga ludzi?  Dla Christiana poznanie Anastasi było czymś co nadało mu sens życia. A raczej kochania jednej osoby.
Oczywiście obejrzałam wszystkie filmy, ale tylko dlatego, żeby mieć porównanie czy dobrze zrobiłam nie czytając dalej.

Moim zdaniem te dwie historię są zupełnie ale to zupełnie INNE, w moim odczuciu Anna Todd jest mistrzynią, że stworzyła coś tak Pięknego.
after.jpg

  •  
  • Pozostało 1000 znaków
Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego